DětiFórum logo - Dětské fórum, Fórum o dětech
Právě je čtv bře 28, 2024 2:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 11:11 am 
Offline
Členka fóra
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:52 am
Příspěvky: 42
Potřebuji poradit co s dcerkami, které zlobí s jídlem. S příkrmy jsem u nich předpisově začala v šesti měsících, obě papali krásně, dávala jsem jim především skleničky, protože přece jen s dvojčaty je dost práce i bez vaření. Problém je, že na skleničkách jsou v podstatě doteď, přitom už několik měsíců se jim snažím dávat normální stravu, ale kromě brambor, nebo těstovin s omáčkou, vše odmítají, někdy snědí pár lžiček, většinou nic. Pokud nevydržím s nervama a otevřu jim miminkovskou skleničku jen to do nich spadne. Ale přec je nemohu ve dvou letech stále krmit skleničkami. Nevím už co s tím.

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 11:32 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:19 pm
Příspěvky: 231
Hezký den, tak máte dvojčátka a to je úplně jiný zápřah než my, co máme děti po sobě. Nebo v mém případě jen jedno a další na cestě. Já u Eliška začala s příkrmy na 4. měsíci. Cca do 10 měsíců byla na skleničkách. Postupně jsem jí začala dávat jen půl skleničky, do toho jsem jí rozmačkala brambory nebo rýži, těstoviny a pod. Tím pádem jsem druhou půlku skleničky ušetřila na další den, nebo na večeři. Potom už jsem pomalu skleničky vynechávala. Večer jsem jí uvařila krupičnou kaši, ráno 2 míchaná vajíčka, dostane omáčku a špagety, špenát s knedlíkem. Teď už jí všechno, co jíme my, kromě smaženého. Můžete to taky tak zkusit, třeba uspějete.

_________________
Obrázek
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 11:56 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:02 am
Příspěvky: 208
Bydliště: Praha
Já to také znám. Moje dcerka by skleničkovala klidně do tří let a to jsem jí výhradně skleničky nedávala, od začátku jsem kombinovala s vařením nebo právě do hotové skleničky přimíchala brambory atd. Stejně normální dospělé jídlo dlouho nechtěla, když už ne skleničku, tak nějakou kašovitou konzistenci. Pomohla jen důslednost. Prostě jsem jí dala normální jídlo a když nejedla nedostala nic jiného, dlouhou dobu tak žila jen ze svačinek, kdy jedla jogurty, piškoty nebo chleba s nějakou pomazánkou, teplá jídla vůbec, časem se naučila alespoň na polévky. Teď už to jakž tak jde, ale stejně s jídlem často zlobí, má jen snad pět druhů jídel, které jí, zbytek odmítá. Je to prostě boj. Ale hlady neumřou, nebojte :)

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 4:43 pm 
Offline
Stálá členka fóra

Registrován: pon zář 26, 2011 10:29 am
Příspěvky: 66
Já dětem vařím takové hodně husté polívky, mají tam všechno-maso, zeleninu, těstoviny nebo rýži a musím říct, že to má úpěch. Holčička nejdřív sní mrkev, clapeček maso a pak oba vyjí celý talíř.
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 7:49 pm 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:19 pm
Příspěvky: 231
Dcera je tedy výborný strávník už odmala. Sní kromě smaženého úplně všechno. Nejí sladká jídla, protože celkově jí sladké skoro nedávám. Sní omáčky, maso, polévky, rybí maso, houby, těstoviny, prostě všechno co uvařím. Díky Bohu :)

_________________
Obrázek
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 9:29 pm 
Offline
Stálá členka fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 2:16 pm
Příspěvky: 62
Tak teď jsem ráda, že jsme neskleničkovali. Příkrmy jsme dělali doma, párkrát jsem zkusila skleničku, ale jak na to nebyli zvyklí, tak jim to tak nejelo. Ale u dvojčátek by to bylo náročné. Zkusit domácí příkrm do skleničky-a třeba psychika udělá své...

_________________
Bernice


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Můžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Naše dětské fórum o dětech a pro maminky s dětmi funguje díky phpBB® Forum Softwaru © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz