DětiFórum logo - Dětské fórum, Fórum o dětech
Právě je čtv bře 28, 2024 10:45 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Svačiny ve školce
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:06 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:02 am
Příspěvky: 208
Bydliště: Praha
Jaké svačiny se podávají dětem u vás ve školce? U nás je každý den vždy chleba s pomazánkou a zelenina, zelenina a pomazánky se střídají, jenže mám problém s tím, že zrovna tohle je jídlo, která dcera odmítá, jakoukoliv pomazánku do ní nedostanu ani doma, i kdybych se na hlavu stavěla. Kdyby jí ten chleba dali suchý tak ho s chutí sní, ale takhle ne. Nebo kdyby alespoň občas byl místo chleba třeba jogurt nebo ovocná přesnídávka. Trochu mně to trápí, protože je dcera ve školce o hladu až do oběda, kterému teda také moc nedá. Bojím se jak to bude až jí tam od příštího týdne budu muset nechávat až do odpoledne, to bude úplně vyhladovělá.

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svačiny ve školce
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:12 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:19 pm
Příspěvky: 231
Já tedy dítě ještě ve školce nemám, ale kamarádky syn je totálně rozmazlený, nejí vůbec nic, kromě kolínek, pár omáček, maso vůbec, zeleninu vůbec. Jen suché pečivo a spoustuuuuuu sladkostí. O svačině sní jen suchý rohlík, polévky nejí, v hlavním jídle se trochu pošťourá a po obědě sní přesnídávku. Doma se potom nacpe sladkostmi, protože ho všichni litují, jak musel trpět. Kamarádka došla za ředitelkou, jestli by mu místo polévky, kterou nesní, nedali přidáno hlavního jídla, ale to prý vůbec neexistuje. JEště že tak. Pak že by si děti vymýšleli páté přes deváté a když udělají ústupek jednomu, budou to chtít všechny. Kamarádka byla naštvaná, ale sama jsem musela uznat, že je to pravda. Rozmazlili si ho sami, tak ať se teď nediví :(

_________________
Obrázek
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svačiny ve školce
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:29 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:02 am
Příspěvky: 208
Bydliště: Praha
Nebuď tak přísná. Třeba to není o rozmazlení. Já opravdu dělám vše co jde, aby dcera jedla všechno, ale nic na ní neplatí. Sladkosti tedy nedáváme, jen vyjímečně a jen když sní vše co má. Stejně jí ale nedonutím aby snědla chleba s pomazánkou nebo cokoliv jiného co nechce. A to jsem důsledná, když to nesní, nic dalšího nedostane. Jinak až na ty sladkosti na mně platí vše cos napsala o své kamarádce, dcera jí - dobrovolně - vlastně také jen suché pečivo, těstoviny s omáčkou, řízky, masové kuličky, brambory nebo hranolky, pečené kuře. Naštěstí tedy i polévky. Ale vše ostatní jen pod nátlakem, musím u ní sedět a přemlouvat, dohlížet, vyhrožovat, to ve školce po nich nemohu chtít. Ano je to hrůza, ale nemyslím si, že ten problém by vznikl tím, že bychom jí nějak rozmazlili.

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svačiny ve školce
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:36 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:19 pm
Příspěvky: 231
Pozor :lol: já nepsala že bys svoje dítě rozmazlila. Neznám poměry ve vaší rodině, protože mi nenáleží takto od stolu někoho soudit. Jenže holka, o které jsem psala je moje velmi dobrá kamarádka. Jsem u nich často na návštěvě, tak vím, jak to tam chodí. Za Kubou běhá se lžící v ruce. Minule u mě byla na návštěvě . Uvařila jsem zeleninou polévku s nudlemi, moje malá baštila až se jí dělaly boule za ušima. On mrkvičku ne, hrášek ne, petržel ne, jenom nudle nebo těstoviny v polévce a vodu. To je vše. Houby? O těch ani nemluvím. Každý den mu kupují 2 Kinder vajíčka. On si vyloupne překvapení a čokoládu pak posílají mně na uzobávání. Miluju jí. U nich doma není na stole miska s ovocem, ale brumíci, lentilky, želé bonbony, Kinder vajíčka, hrošici a podobně. Dceři skoro sladké nedávám, ale tam když to vidí, že to Kuba smí, chce to po mně taky. :( Pokud jsem se tě nejak dotkla, tak se omlouvám, ale nebylo to psáno na tebe a o tobě.

_________________
Obrázek
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svačiny ve školce
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:43 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:02 am
Příspěvky: 208
Bydliště: Praha
Já jsem se neurazila to ne, jen že mi to hodně připomíná situaci u nás doma. I když tedy sladkosti nekupujeme. Ale musím přiznat, že se lžící také občas běhám. A s tou polévkou je to také podobné, zeleninu také ne, jen nudle nebo čistou vodu, případně pokud je zelenina rozmixovaná (polévka krémová) tak ano, ale jinak ne. Celkem se obávám, že jít to řešit s ředitelkou dostala bych samolepku, té co rozmazlila dítě. Tak asi budu muset počkat až se to zlepší samo. Já to totiž řešila už i s dětským psychologem a rada byla - důslednost a nedávat sladkosti a to se snažím dodržovat.

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svačiny ve školce
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:47 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:19 pm
Příspěvky: 231
Dobře děláš, ono se to snad časem urovná, dcera u vás uvidí, že jíte všechno a bude to ok. Já měla štěstí, že dcera byla výborný jedlík odmala, narodila se s váhou 4220g a pořád byla váhově dost napřed před vrstevníky a žádné jídlo před ní doma není v úkrytu :)

_________________
Obrázek
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svačiny ve školce
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 11:56 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:02 am
Příspěvky: 208
Bydliště: Praha
Tak u nás to bylo tak, že dcera byla výborný jedlík dokud mohla jíst vše namixované, prostě miminkovskou stravu, pak se to začalo postupně kazit a já fakt dodnes nedokážu přijít na to, zda a kde jsem udělala chybu :(

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svačiny ve školce
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 12:57 pm 
Offline
Členka fóra
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:52 am
Příspěvky: 42
Co se jí ve školce zatím netuším, ale s jídlem máme problémy také a to si myslím, že je nerozmazluji. Také běhám se lžičkou, přemlouvám, křičím, prosím...NIC. A sladkosti taktéž nedávám takže v tom to nebude. Jestli jim tohle zlobení s jídlem vydrží až do školky, tak mne asi odvezou do blázince :twisted:

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svačiny ve školce
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 9:14 pm 
Offline
Stálá členka fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 2:16 pm
Příspěvky: 62
Ale co se pomazánek týče, docela souhlasím, občas jsem syna vyzvedávala a přišel do šatny se svačinou v ruce- ze zvědavosti jsme ochutnala - třeba drožďovou bych nejedla taky, a to jsem jídlo milující všežravec.

_________________
Bernice


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svačiny ve školce
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 9:45 pm 
Offline
Stálá členka fóra
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 3:01 pm
Příspěvky: 51
To je fakt. Ale to, že nejí ve školce svačiny, není taková tragedie, když jinak jí dobře, ono se to časem srovná.

_________________
Boubelka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Můžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Naše dětské fórum o dětech a pro maminky s dětmi funguje díky phpBB® Forum Softwaru © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz