DětiFórum logo - Dětské fórum, Fórum o dětech
Právě je čtv bře 28, 2024 10:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Když manžel nechce druhé dítě
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:24 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:02 am
Příspěvky: 208
Bydliště: Praha
Máme holčičku, které se blíží 4 roky a já bych moc chtěla další miminko. Manžel je však proti, jedno dítě mu stačí. Bohužel jsme si před svatbou úplně nevyjasnili kolik dětí budeme mít, shodli jsme se na jednom, s tím, že manžel tvrdil, že víc ne, ale já to nebrala vážně a odkývala jsem mu to, že se uvidí. Teď se ukazuje, že to myslel vážně a já nevím co dál. Mluvili jsme o tom, zdá se, že momentálně vidí problém hlavně ve fianančí situaci, máme hypotéku, manžel je drobný živnostník tak jeho výdělek není nijak stabilní. Já jsem už skoro třičtvrtě roku doma zadarmo - na neplaceném volnu, žijeme z úspor a mých drobných přivýdělků. Teď se už budu vracet do práce, ale nijak zvlášť placené. Také manžel tvrdí, že máme malý byt - tři místnosti na tři lidi je prý akorát, čtvrtý by se nevešel.
Co dál? Jak se s tím mám smířit? Nebo se dál snažit manžela přesvědčovat?

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Když manžel nechce druhé dítě
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:31 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:19 pm
Příspěvky: 231
To není záviděníhodná situace. My jsme se domluvili, že dvě děti po sobě (bude mezi nimi 1 rok a 10 m.) a třetí už ne. Budeme mít 2 holky, přítel chtěl samozřejmě kluka, ale je rozumný a ví, že 3 děti bychom neutáhli, takže o tom ani neuvažuje. Bydlíme v podkroví, splátky velké nemáme. Až nastoupím do práce, rádi bychom si koupili starší nemovitost a bydleli ve svém. Přítel dost vydělá, ačkoliv je také drobný živnostník a dost ušetříme. Pak až budeme platit hypotéku, budu už já v práci a s mou výplatou si budeme zase žít poměrně dobře. K vaší situaci : kamarádka má 2 dcery brzy po sobě, už chodí obě do školy a zatoužila po miminku, ačkoliv jejich fin. situace není dobrá. Její manžel o tom nechtěl ani slyšet. Upřímně? Vůbec se nedivím. TeĎ už jí to trochu přešlo, ale přeci jen člověk, nemůže trvat na 5 dětech, když ví, že by je měl co uživit. Raději mít jedno děcko dobře zajištěné a žít si trochu na úrovni než mít dvě a bát se, že nezvládnete platit hypotéku, začnete se hádat kvůli penězům a rodinná idylka ta tam....

_________________
Obrázek
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Když manžel nechce druhé dítě
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:39 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:02 am
Příspěvky: 208
Bydliště: Praha
Díky za názor, ale trochu bych to uvedla na pravou míru. Dle mého názoru na tom finančně špatně nejsme, i přesto, že máme hypotéku a já nepracuji. To, že jsme na tom finančně špatně je názor jen partnera, respektive, jde mu o to, že jeho příjem není stabilní. Momentálně vydělává hodně, mohla jsem si dovolit zůstat na neplaceném volnu, poplatíme vše co máme a ještě hodně ušetříme. On má ale strach, že se obchody přestanou hýbat a už tolik nevydělá a dále toho, že byt je malý. Nesouhlasím ani s jedním, protože jsem vyrostla v 2+1 a byly jsme 3 sestry, tudíž 5 lidí ve třech místnostech a nepřišlo mi, že nějak zvlášť trpíme. A to že není jisté, že vždy bude vydělávat stejně dobře jako teď pro mne také není argument protože to není jisté přece nikdy. Navíc máme úplně vše po malé schované, takže na další mimi by ani nebyly už takové náklady.

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Když manžel nechce druhé dítě
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:46 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:19 pm
Příspěvky: 231
No pokud je to takto, tak tě plně chápu. Na první dceru se náklady šplhaly k 50. tisícům, když počítám všechno a teď jsem dokoupila jen pár nových věcí (zase čekáme holčičku), kočárek zůstane, oblečky taky. Jen pár plín, Sunary, novou zavinovačku, deku a hotovo. Přítel taky od jara do podzima vydělá hodně, přes zimu to není takové, ale ví, že když zabere a dělá každý den třeba 10 nebo více hodin, můžeme z toho žít v zimě. My máme podkroví také 3+1 asi 85 metrů čtverečních a 2 děti v jednom pokojíku být mohou, proč ne? Veliký byt není potřeba, tohle nám stačí.

_________________
Obrázek
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Když manžel nechce druhé dítě
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:55 am 
Offline
Členka fóra
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:37 am
Příspěvky: 49
My jsme se tedy shodli předem, že dvě děti. Jak budou od sebe, o tom jsme ještě nemluvili. Manžel by asi také byl raději pro jedno, ale už kývl na dvě, tak se z toho nevykroutí :D
Máme zatím jen 2+kk takže v tomto to bude asi problém a chtělo by to alespoň o místnost víc. Vy 3 místnosti máte, to stačí, většina rodin to tak má - dvě děti v pokojíčku.
Zkus si také připravit pro manžela argumenty, kolik bude nové mimi zpočátku stát, že náklady nebudou veliké atd.

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Když manžel nechce druhé dítě
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 11:18 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:19 pm
Příspěvky: 231
přesně tak, máme větší dětský pokoj, malou ložnici, propojený obývák s kuchyní (45m) a koupelnu s wc. Vyhovuje nám to tak. 2+kk není moc velké, ale 2 dětí do jednoho pokoje v pohodě dáte. Proč taky ne?

_________________
Obrázek
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Když manžel nechce druhé dítě
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 11:25 am 
Offline
Stálá členka fóra

Registrován: pon zář 26, 2011 8:28 pm
Příspěvky: 69
My jsme obě dvě děti plánovali, jak já tak přítel jsme ze dvou dětí. Finance jsme nějaké měli, oba jsme měli slušný příjem, takže jsme to zvládli, a to jsme nejdříve bydleli u rodičů. Teď máme domek na vsi a děti celkem odrostlé. Chce to ale pořádně si to rozmyslet. Není to jako si koupit nové boty :|


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Když manžel nechce druhé dítě
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 11:36 am 
Offline
♥ DetiForum.cz
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:02 am
Příspěvky: 208
Bydliště: Praha
Já si myslím, že to rozmyšlené mám a že se naše situace vůbec neliší od všech co známe a co ty dvě děti mají a kolikrát jsou na tom finančně i hůř než my.
Bohužel už na žádné dlouhé přemlouvání manžela nemám čas, bude mi 32 let! Vracím se teď do práce, třeba mně to samo přejde a s jedináčkem se smířím :(

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Když manžel nechce druhé dítě
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 11:39 am 
Offline
Stálá členka fóra

Registrován: pon zář 26, 2011 8:28 pm
Příspěvky: 69
32 let není žádný velký věk na druhé mimi. Většina mých kamarádek na 30 teprve s dětmi začíná. Je možné, že až si zvykneš na slušný příjem a bude se vám dobře dařit, už se ti na mateřsou nebude chtít a nebo naopak. Třeba budeš po mimi toužit ještě víc. To musíš probrat rozumně s manželem, my můžeme max. říct svůj názor :lol:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Když manžel nechce druhé dítě
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 1:04 pm 
Offline
Členka fóra
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 26, 2011 9:52 am
Příspěvky: 42
To mi je líto. Třeba manžela přesvědčíš, evidentně finance až takový problém nejsou, to by nemohl mít děti nikdo, kdyby takhle uvažoval každý. Ale chápu to, můj muž také chtěl jedináčka, věděl, že já chci dětí víc, nejméně dvě a nějak jsme to nedořešili a nechali otevřené. Jsem ráda za dvojčata, protože si taky nejsem jistá, jestli bych ho pak do dalšího přemluvila.

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Můžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Naše dětské fórum o dětech a pro maminky s dětmi funguje díky phpBB® Forum Softwaru © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz